Több oka is lehet annak, hogy miért merül gyorsan a készülékünk. Alábbi cikkünkben végigfutunk a legtöbb beállításon amivel növelhetjük az iPhone-unk üzemidejét.
Feltételezzük, hogy a készülékedben található akkumulátor állapota megfelelő, az-az 95-100% közötti. Akkumulátorod bevizsgálásában tudunk segíteni ha eljössz hozzánk az iPrestige Szervizünkbe a Deák Ferenc tértől 1 percnyi sétára. (Hamarosan érkezni fog az iOS 11.3 frissítése, amellyel te is megtudod majd nézni hány %-os állapotú a készüléked akkumulátora.)
Ha frissítés után gyorsabban merül az iPhone, ez teljesen normális az első néhány órában amíg minden beállítás és alkalmazás frissül.
Az iOS lehetőséget ad arra, hogy megtekintsük mennyit használjuk a készülékünk és mennyi ideig van készenlétben, ezt a Beállítások -› Akkumulátor – alsó szekciójában találhatjuk meg.
A készenléti időnek normál esetben többnek kell lennie mint a használati időnek, normál használat esetén. Előfordulhat szoftveres porbléma esetén, hogy a háttérben dolgozik valamit a készülékünk, vagy nem tud készenlétbe kapcsolni.
Következzenek a beállítások, amiket érdemes kikapcsolni. Csak a számunkra fontos funkciókat hagyjuk bekapcsolva:
- Adatvédelem, helymeghatározás (Beállítások-›Adatvédelem-›Helymeghatározás-›Rendszerszolg.-ok)
-
- H.alapú Apple-hirdetések Ki
- Helyzet alapú javaslatok Ki
- Helyzet alapú jelzések Ki
- HomeKit Ki
- Időzóna beállítása Ki (Ha nem ingázunk az időzónák között)
- Wi-Fi-hálózat Ki
- Jelentős helyek Ki
Termékfejlesztés: (Ezek csak az Apple számára fejlesztéshez gyűjtött adatokat kapcsolja ki) - Az iPhone elemzése Ki
- Népszerűek a közelben Ki
- Útvonalterv. és forgalom Ki
- Az alkalmazások helymeghatározásánál érdemes átállítani, hogy csak használatkor kapják meg a GPS koordinátánkat, vagy tiltsuk le a “Soha” opcióval. (Kivétel lehet ez alól a navigációra használt alkalmazások)
-
- A háttérben történő alkalmazás frissítések kikapcsolása.
Beállítások-›Általános-›Alkalmazásfrissítés a háttérben-›Alkalmazásfrissítés a háttérben Ki - Érdemes a “Push értesítések” kikapcsolása az összes olyan alkalmazásnál, amelyet nem használunk. Minden olyan alkalmazás amely értesítést küld nekünk egy pillanatra felébreszti a készüléket alvó állapotából és ez is növeli az energia fogyasztást.
- Új adatok begyűjtésének rendszeressége. Csökkenthetjük, hogy 15 perc helyett 30 perc vagy óránként ellenőrizze az új e-maileket.
Szoftverhibák:
- Hibás email fiók esetén is merülhet gyorsan a készülékünk, amikor beragad a szervertől való lekérdezés és készülék nem tud alvó állapotba menni. Az email fiókok ideiglenes kikapcsolásával ellenőrizhetjük, hogy van-e hiba a szerverkommunikációval.
- Hálózati beállítások visszaállítása. Ez ugyan törli az összes beállított Wi-Fi jelszavunk és hálózati beállításunk, tehát újra bekell majd írni mindent. De egy hibás beállítás is okozhat indokolatlan merülést itt találjuk:
Beállítások-›Általános-›Alaphelyzetbe állítás-›Hálózati beállítások alaphelyzetbe állítása - Végső esetben, a beállítások törlését is elvégezhetjük, illetve egy iTunes Adatmentés után megpróbálhatjuk a készülék teljes törlését/újratelepítését is. Amennyiben ez megoldja a problémát akkor érdemes az adatokat csak részlegesen visszaállítani manuálisan, nehogy az adatmentésből visszekerüljön a hibás beállítás.
Felhasználói szokásaink is befolyásolhatják az akku üzemidejét. Illetve a hosszabb akkumulátor élettartam elérése érdekében egy korábbi cikkünkben kitértünk már arra, hogy hogyan töltsük megfelelően az iPhone-unk akkumulátorát.
Opcionálisan a következőeket is ki lehet próbálni:
- Ne zárjuk be folyton a háttérben lévő alkalmazásokat, ugyanis a bezárás és az újbóli elindítás mind-mind több energiába kerül mint ha hagyjuk a háttérben hibernálva. Az alkalmazások közötti váltás is nyilvánvalóan gyorsabb ebben az esetben.
- Bár keveset eszik a Bluetooth 4.0 az újabb készülékekben, de ha nem használjuk a kikapcsolásával is spórolhatunk némi többlet energiát.
- Ezután a AirDrop és a Handoff funkciókat is, ha nem használjuk. Mindkettőt a Beállítások-›Általános menüpont alatt találhatjátok meg.
- A fényerőn is sokat lehet spórolni, ha nem 100% helyett 70-80%-on használjuk.
Ha a fenti beállítások, sem oldják meg a problémát és egy napot sem bír ki az iPhone-od, akkor elképzelhető, hogy olyan felhasználó vagy akiknél annyira intenzív a készülékhasználat, ami semmilyen beállítás esetén se fog szembetűnő eredményt hozni. Egyszerűen a készülék kapacitásán felül használod a készüléket. Ilyen esetben érdemes egy plusz töltőt, powerbankot vagy egy autós töltőt magaddal vinned utazásod során.
Ha esetleg a nem boldogulsz a beállításokkal, vagy tanácsra van szükséged, akkor nézz be hozzánk az iPrestige szervizünkbe és segítünk!